Vážení rodiče,
dovoluji si Vás pozvat na třídní schůzky konané dne 19. 11. 2024 v kmenových učebnách:
- 1. stupeň od 16.30
- 2. stupeň od 17.00
Ve dnech 4. - 7. listopadu proběhlo první mezinárodní setkání projektu Erasmus. Hostitelskou školou byl Institut Ferran Tallada v Barceloně. Program návštěvy byl velmi bohatý. První den proběhla prezentace vzdělávacích systémů zúčastněných států. Zástupce z každé země také představil svoji školu a samozřejmě byl i prostor pro diskuzi nad tématy, která se týkala jednotlivých školských systémů. V pozdních odpoledních hodinách nás čekala návštěva přírodovědného muzea Cosmocaixa, kde je možné se interaktivně seznámit s různými jevy jako je např.rotace Země.
Ve dnech 15. – 19. června 2015 proběhlo další mezinárodní setkání projektu
Erasmus+. Hostitelskou školou byla Coll?ge Edouard Herriot ve francouzském městě
Chartres – část Lucé. Naši školu zastupovaly 4 učitelky a to p. Holečková, Kottová, Vítková a Vyčítalová.
Naše škola se ve dnech 9.4.2015 - 14.4.2015 zúčastnila druhého setkání projektu Erasmus+. Hostitelem byla Zespół Szkół nr 7 Szkoła Podstawowa nr 10 Gymnazjum nr7 v polském městě Kalisz. Naši školu zastupovali čtyři žáci 8. ročníku a čtyři učitelky. Setkání se zúčastnili i zástupci ostatních partnerských škol z Francie, Chorvatska a Španělska.
V pořadí již 4. setkání účastníků projektu Erasmus+ proběhlo ve dnech 11.- 15. října
v chorvatském hlavním městě Záhřeb. Hostitelem byla Osnovna škola Pantovčak.
Naši školu reprezentovala skupina 5 učitelek a 4 žáků z 8. tříd. Chorvatští partneři pro nás připravili opravdu zajímavý a bohatý program. Hlavní náplní byly samozřejmě projektové aktivity.
V rámci projektu Erasmus se žáci 8.ročníku vypravili na exkurzi do čistírny odpadních vod ve Stochově.
Ve středu 15.června proběhla v rámci projektu Erasmus+ exkurze do science centra IQLANDIA v Liberci. Vypravilo se na ni 31 žáků 8. a 9. ročníku a měli to tak trochu za odměnu. Podíleli se totiž aktivně na projektovém setkání na naší škole, které proběhlo v květnu.
31. ledna 2016 se šestičlenná skupina (ve složení - p.učitelky Hadrbolcová, Kottová,
Vítková a žáci Sevidov Matěj, Koldínská Markéta, Veselá Michaela) vypravila do Francie, aby se zúčastnila dalšího mezinárodního setkání projektu Erasmus +.
Ve dnech 23.5. -27.5.2016 proběhlo závěrečné setkání všech partnerských škol projektu Erasmus+ Pollution! Find a STEM solution! Hostitelem byla tentokrát naše škola. Již v průběhu neděle začali přijíždět naši hosté ( 15 učitelů a 13 žáků) z Chorvatska, Francie, Polska a Španělska, aby byli v pondělí včas ve škole. Čekal je totiž náročný, ale určitě pestrý a zajímavý program. Po krátké uvítací prezentaci a prohlídce školy se všichni dali společně do práce. Náplní pondělního dopoledne byla aktivita nazvaná How can trees help us? Po zjištění všech možných informací, jak nám stromy mohou pomáhat, následovalo jejich umělecké ztvárnění. Pod vedením p. uč. Barnincové žáci ve 4 mezinárodních skupinkách vytvořili stromy ve 4 ročních obdobích. Učitelé si mezitím prohlédli naši školku a všichni se shodli, že v takhle pěkné ještě nikdy nebyli. Vyvrcholením celého dopoledního programu bylo zasazení stromů za účasti tisku a předsedy Rady rodičů pana Blechy. Lípa a cedr nejen zkrášlí školní prostory, ale pomohou nám od znečištění ovzduší. Odpoledne jsme se již věnovali prohlídce centra města.
Naše škola se opět zapojila do mezinárodní spolupráce evropských škol. Žádost o grantové prostředky byla schválena a tak nás čeká dvouleté období práce na projektu POLUTION! FIND A STEM SOLUTION! , což lze volně přeložit jako "Znečištění! Najdi STEM řešení! ( STEM je zkratka z anglických slov Science, Technology, Engineering, Maths). Jak z názvu vyplývá, jedná se o téma, které je nám jako Ekoškole velmi blízké.
Partnerské školy:
Osnovna skola Pantovcak, Zagreb (Chorvatsko) - koordinátor projektu
Coll?ge Edouard Herriot, Luce ( Francie)
Zespol Szkol nr 7 Szkola Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej Gimnazjum nr 7 im. Marii Konopnickiej, Kalisz (Polsko)
Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115
INSTITUT FERRAN TALLADA, Barcelona (Španělsko)
Projekt zahrnuje celou řadu aktivit jako např. soutěž o nejlepší logo projektu, prezentace školy a "erasmus týmu" ,ekologický vánoční stromek, výroba měřících přístrojů na znečištění ovzduší a hluku ,proces měření znečištění, porovnání výsledků, hledaní možností, jak zlepšit stav, výroba přírodních čistících prostředků, exkurze, .... atd.
Některé aktivity budou probíhat celoškolně, některé ve vybraných skupinách a celý projekt bude těsně svázán s Ekoškolou.
Součástí projektu jsou samozřejmě také pracovní návštěvy partnerských škol. Všechny výsledky projektových aktivit budou umisťovány na E-twining a web školy.
Mgr.Jana Vítková
Copyright © 2017 - 2024 | 7. ZŠ a MŠ Kladno &   Vitalex Computers s.r.o. - Tvorba školních webů | Prohlášení o přístupnosti | Cookies